IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

SECRETARIAT TAXE

In jos 
AutorMesaj
Iris
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 33
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/02/2008

MesajSubiect: SECRETARIAT TAXE   Mier Feb 20, 2008 11:25 pm

ce ma enerveaza Mad ? O doamna/domnisoara blonda care nu stie DELOC sa zambeasca, care ma scoate din secretariat si imi cere sa ma intorc in 2 minute, care nu ma lasa sa intru cu colega care vrea exact aceeasi informatie ca si mine doar ca o priveste pe ea. si care nu este acolo in tot programul care apare pe usa. ar trebui sa faca toate doamnele secretare practica la doamna Cristina de la secretariat drept (foarte foarte draguta). suntem studenti ai facultatii, nu paraziti. avem emotii cand dam pe-acolo de parca intram la examen oral. e atat de usor pentru unii sa-ti strice ziua fara motiv...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Mafdet
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 30
Localizare : Is anyone alive out there?
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Mier Feb 20, 2008 11:32 pm

N'a invatzat inca tanti aia sa zambeasca? Ce viata trista...
Sus In jos
Ian van Dahl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 254
Localizare : lost in paradise
Reputatie : 17
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 2:03 am

In toamna mergeam la aceeasi sala de fitness/fortza cu domnisoara de la secretariat taxe Smile mie mi-e simpatica! Laughing

Si apropo...stie sa zambeasca, dar trebuie sa ii dati motiv, nici eu nu zambesc asa aiurea. lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/#!/pages/Crush-Alexandra-Ungureanu/14326
Mafdet
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 4:58 am

cu riscul de a ma autobana... asteptati sa va faca altii sa zambiti? in like.."doar n'o sa zambesc asa gratuit... "?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 5:01 am

pai propun ca toata lumea care merge la taxe...sa pregateasca un banc...o scamatorie..fiecare dupa cat se pricepe.
da mafdet...daca zambesti asa fara motiv..o sa creada lumea ca ai suflet , ca esti om...ca poate esti multumit ca faci ce faci si cu cine faci..si doar nu ai vrea sa lasi senzatia asta, nu?!
Sus In jos
Ian van Dahl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 254
Localizare : lost in paradise
Reputatie : 17
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 5:36 am

Ete na, am ajuns sa dezbat(em) tema "De ce nu zambeste secretara". Laughing

Nu mi se pare ca este o persoana ataaaaat de sociabila si de bagacioasa, nici la sala nu se baga in seama cu lumea, vorbea ce avea de vorbit cu antrenorul personal si isi facea programul. E mai bine asa, decat sa te intrebe daca ai prietena, cum fac alte secretare, considerate atat de dragute. Dar oare nu era bruneta, era sigur blonda??? Laughing

Referitor la zambitul aiurea...n-aveti decat! Sunteti invitatele mele! Laughing Sa creada lumea ca sunteti multumite de ceea ce faceti si cu cine faceti sau sa creada ca sunteti duse cu pluta...sau ce vor ei la urma urmei...

Propun, pana dezbatem tema "De ce nu zambeste secretara", sa va faceti si voi un abonament la sala (propunere constructiva si serioasa) si poate iesim intr-o seara la un suc in patru si o intrebam de ce nu va zambeste! lol!

Mafdet
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 6:05 am

Well... nu stiu in ce masura ma afecteaza pe mine faptul ca nu zambeste domnisoara respectiva, ca nu dau pe la taxe decat cel mult de 3 ori pe an. Era vorba de principiu... de a zambi doar provocat. Pe mine personal faptul ca zambesc ma face sa ma si simt bine.. daca stau toata ziua cu o expresie plictisita pe fata nu rezolv nimic. Nu ma prea intereseaza daca ma cred ceilalti fericita sau "dusa cu pluta". Simplul fapt ca zambesc poate sa imi faca ziua mai buna... ca rau nu cred ca are ce sa'mi faca. It's all about attitude. Si poate cu zambetul tau aduci un zambet si pe o fatza mai trista...
Sus In jos
hmr
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 29
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 17/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 6:12 am

Si mie mi se pare o chestie tare urata din partea unei secretare (care pana al urma e punctul de legatura dintre studenti si administratie) sa trateze studentii cu o acreala si sictirism care te face de fiecare data cand iesi din secretariat sa le zici vreo 2!!Daca ar fi vorba sa lucreze intr o companie privata unde e in interesul firmei sa atraga clientii si sa se poarte frumos cu ei sa le vedeti numai pe secretarele care beau doar "apa plata cu lamaie" ce transformate ar fi!

Si eu am avut contact de 2 ori cu persoana despre care vorbiti si tot la fel s a purtat si cu mine,dar m am obisnuit deja cu ea.Saraca!!Cred ca are o viata tare grea!

Pe mine ce ma enerveaza cel mai tare e talentul pe care il au secretarele de a te expedia cand ai nevoie de informatii sau documente.Asa ca de multe secretariatul ramane ultima mea optiune cand am nevoie de ceva.
Si cred ca genul asta de atitudine le face cel mai fericite, fiindca asa nu mai sunt deranjate de la cafeluta,discutii si au tot timpu din lume sa stea printre gramezile de dosare si hartii care le inconjoara sau pe messenger(am vazut ca se poarta!!!)

Neutral
Sus In jos
Sandra
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 30
Varsta : 32
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 8:13 am

Eu nu consider că tratează studenții cu acreală sau cinism!
Dacă am avea un serviciu zic eu n-am ami considera așa de blamant un simplu fapt că o personă nu este zâmbitoare. Eu consider a fi foarte important să fie respectoasă așa cu și eu o tratez și să-mi rezolve repede problemele, nu să ies la cafele cu ea (apropo de Cristina eu n-o suport este cea mai FALSĂ PERSOANA PE CARE EU AM CUNOSCUT-O VREODATĂ). Secretara este acolo plătită ptr a-ți rezolva problemele în intervalul orar corespunzător.
Eu o vad o persoană simpatică, succintă, respectoasă, pe care o simpatizez și o stimez.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 8:39 am

Nu stiu daca e cazul sa ne impartim in grupuri si sa facem fancluburi secretarelor... dar mie chiar imi place dna. Cristina..pentru ca cer o informatie si imi zice orice alta informatie care crede ca ar putea sa-mi fie de folos.
Pe doamna de la taxe nu o cunosc...sau poate nu-mi dau seama exact care este..dar stiu o chestie:
daca intru in secretariat cu atitudine pozitiva, si sunt draguta ..si nu am gesturi din alea gen "fa serveste-ma"( scuzati expresia dar nu stiu sa exprim altfel) nu am cum sa ies de acolo nemultumita.
Si pana la urma sa le intelegem si pe ele..ca daca le intra zilnic in birou 200 de stundenti..toti intreaba aceiasi chestie...unii nu inteleg desi le explica in cel mai accesibil limbaj posibil..nu au cum sa nu se enerveze. Si cred ca mai au si alte chestii de facut inafara de a oferi informatii..statistici,documente aberante cerute de minister etc.
Sus In jos
Mafdet
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 10:01 am

ce ziceti de un sondaj cu tema: secretara mea preferata? Laughing
Sus In jos
hmr
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 29
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 17/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 10:09 am

Hmmm....de fapt ar fi o secretara care chiar merita!!Numai ca lucreaza la secretariat master,deci curand n avem de a face cu ea!
Sus In jos
Iris
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 7:51 pm

nu ma refeream ca vreau sa afiseze acea doamna/domnisoara un zambet tamp si fix. dar eu am citit pe undeva (... codul bunelor maniere) ca atunci cand saluti ar cam fi frumos sa si zambesti. dar astea nu trebuie citite. as putea foarte bine sa intru, sa-i arunc contractul pe masa si sa ies. as putea, nu?! si mai ales ca e pusa acolo si la dispozitia mea. si nu astept sa aplice sintagma "clientul nostru, stapanul nostru", vreau doar sa imi dea motiv sa-i multumesc... zambind. si sa am o zi in continuare la fel cum mi-am inceput-o.
si nu sunt absurda. nu am nici un interes sa zambeasca mereu, tuturor. dar daca eu sau altul intram in timpul programului, dupa ce am batut la usa, am spus frumos buna ziua, va rog etc etc da, astept un buna ziua, spuneti, cu muuulta placere, la revedere.
flower pentru secretara de la taxe
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 8:48 pm

Daca aruncati o privire pe vechiul site o sa vedeti cam care sunt intrebarile cu care se confrunta zilnic secretarele..si acolo e observabil si gradul de intelegere a unor oameni. De ex. anuntul cu sesiunea extraordinara a fost interpretat de absolut fiecare student intr-o maniera proprie. ..desi scrie clar, mare ..cu rosu si cu negru in limba romana. Daca suntem atenti si avem rabdare totul se rezolva..si nu trebuie sa stresam toate persoanele din facultate cu intrebari aberante. Stiu ca rabdarea se educa..si ca e greu sa-ti gasesti rabdare sa inveti ce e rabdarea..dar incercati..va scutiti de multe riduri inutile. Aici nu ma refer la secretariatul de taxe..ca acolo inevitabil trebuie sa te confrunti cu secretara. Smile
Si daca vreti o mostra de nervi adevarati cauzati de functionari... mergeti la directia financiara in primele luni ale anului...acolo senzatii tari Very Happy
Sus In jos
Iris
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 8:54 pm

ce ne mai miram, ca la noi in facultate si unele femei de serviciu vorbesc cu noi mizerabil... apropo, oare unde a disparut doamna care se spala sub brat la tasnitoarea de unde noi bem apa si isi clatea "colantii" in chiuveta, la baie? cyclops
Sus In jos
oedip
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 31
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 9:37 pm

Nu stiu pe cine putem da vina pentru slaba noastra informare......
In ceea ce ma priveste,eu nu am avut probleme la secretariat.Exceptand situatiile in care poate nu m-au primit pentru ca aveau alta treaba(ceea ce nu a fost chiar tragic....m-am intors dupa o jumatate de ora),in rest intotdeauna mi-au raspuns la intrebari cu rabdare si cu zambetul pe buze,dar aceasta atitudine a lor probabil se datoreaza faptului ca si eu intru la ele zambind.

Alta nemultumire pe care o am,(generalizata deja la nivelul intregii facultati)este situatia notelor.Eu le inteleg si pe ele ca nu sunt vinovate,inteleg si profesorii ca sunt ocupati si nu au timp sa le corecteze.......dar pe noi cine ne intelege ca visam noaptea de o luna note proaste si restante....nestiind care este situatia noastra reala.Oare ei chiar au uitat cum este sa fii student in sesiune si sa-ti rozi unghiile chiar si trei zile pana se dau rezultatele?apai 30 de zile.....

In ceea ce priveste scuza ca ele se satura de 200 de elevi pe zi si astfel se explica atitudinea lor generala proasta .......eu zic ca asta nu este o scuza.Pe usa lor scrie program cu studentii.Daca tu ca angajata nu rezisti la un program cu publicul.....nu te opreste nimeni sa te reprofilezi. Sunt oameni si.....oameni.Unii rezista stresului si chiar sunt stimulati de asta......iar altii pur si simplu "are not cut out for it" Smile simplu
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 9:41 pm

iulia ti-e dor de "doamna " respectiva? Very Happy o dam in barfa..dar personajul respectiv chiar mi-a marcat existenta. No
Sus In jos
Iris
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   Joi Feb 21, 2008 10:54 pm

glumeam si eu... bounce
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: SECRETARIAT TAXE   

Sus In jos

SECRETARIAT TAXE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: VIATA STUDENTEASCA :: Ce ma enerveaza la secretariat ?-
Mergi direct la: