IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

calendar si galerie foto

In jos 
AutorMesaj
manuel gutan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 343
Varsta : 45
Localizare : SIBIU
Reputatie : 38
Data de inscriere : 16/02/2008

MesajSubiect: calendar si galerie foto   Dum Feb 24, 2008 4:39 am

Am creat ca optiuni de administrare in pagina personala un calendar unde puteti vizualiza datele de nastere ale membrilor forumului...De asemenea, am activat optiunea galerie foto care va permite fiecaruia sa va creati un album personal de poze pentru a fi la indemana comunitatii de pe forum...Nu stiu in ce masura aceasta ultima optiune este de dorit, in conditiile in care mai toti aveti pagini personale pe hi5...Totusi, daca as dori sa fac neaparat o comparatie, as putea remarca faptul ca exista deosebiri esentiale intre hi5 si aceasta galerie...

1. Hi5 va pune pozele la indemana cunoscutilor si prietenilor dar, mai ales, a unui numar urias de necunoscuti carora pozele voastre nu le spun absolut nimic; aceasta galerie foto va poate ajuta sa va cunosteti realmente mai bine ca parteneri directi si constanti de dialog
2. aceasta galerie foto va poate descoperi identitatea in fata colegilor cu care dialogati pe forum...evident, avand in vedere ca marea majoritate folositi nicknameuri, ramane la alegerea voastra postarea unor poze care sa va desconspire
3. In conditiile in care doriti sa ramaneti anonimi, v-as propune sa pozati si sa postati pe forum poze cu facultatea, cursurile, seminariile, colegii surprinse toate in ipostaze sugestive, hilare sau critice...Ati putea crea un fel de istorie a vietii studentesti personale in imagini
4. Evident toate pozele postate trebuie sa respecte standardele minimale de bun simt
5. Pentru a avita problemele de spatiu, v-as ruga sa evitati sa postati albume intregi de poze

Mai astept sugestii in acest sens
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreptsibiu.forumgratuit.ro
manuel gutan
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Joi Feb 28, 2008 10:05 pm

Ma gandesc ca cei care posteaza poze in galeria foto se vor mobiliza sa si scrie cate ceva pe forum...Mi se pare destul de inutil sa-ti postezi pozele intr-o comunitate restransa, fara sa intri efectiv in contact cu oamenii de acolo...Asta apropos de pozele postate de siminakiss si jolie-krmen
Sus In jos
jolie-krmen
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 29
Localizare : pe cealalta banda
Reputatie : -1
Data de inscriere : 28/02/2008

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Vin Feb 29, 2008 11:20 am

Sad Eu abia ma logasem, mi-era imposibil sa intru in discutii imediat din seara in care mi-am postat cateva poze, era foarte tarziu. Din ziua urmatoare, insa, m-am mobilizat Basketball Sfatul meu pentru colegii mei ar fi ca mai intai sa se implice in discutii si dezbateri si abia apoi sa-si posteze eventuale fotografii, asa ar fi frumos...deci sa nu procedeze ca mine! Multumesc
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
magittaria
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 133
Localizare : sibiu
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Sam Mar 01, 2008 1:12 am

wise... bravo
totusi nu crezi ca sunt cam multe 5?
Rolling Eyes
Sus In jos
jolie-krmen
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:15 am

....Margittaria, daca te face cu ceva mai fericita ( si cred sincer ca o sa te faca, din moment ce ai tinut sa-mi precizezi ca sunt foarte multe 5 poze, care intre noi fie vorba, nu vad cu ce te incurcau ), o sa le sterg special pt tine.... flower
Sus In jos
manuel gutan
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:17 am

Poate terminati cu fazele de genu "imi iau jucariile si ma car"...Eu stabilesc cate poze posteaza fiecare...N-am stabilit un anume numar...v-am rugat doar sa nu postati albume intregi...adica un numar foarte mare de poze...In rest, putin mai multa maturitate n-ar strica
Sus In jos
magittaria
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:25 am

multumesc
nu m-ar deranja 5 poze in ipostaze mai interesante...sincer sunt suficiente doua pentru tot ceea ce exprima galeria ta... sau una?
nu cred ca este nevoie de un intreg album pentru a-ti face cunoscuta infatisarea. daca esti doritoare de a ne arata momente importante din viata ta ai putea sa ne lasi adresa de hi5
Sus In jos
Mafdet
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 30
Localizare : Is anyone alive out there?

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:31 am

propun sa va paruiti in particular... magi hun, daca nu vrei sa'i vezi expresia domnisoarei in mai multe ipostaze, nu te mai uita la pozele ei. end of story
Sus In jos
jolie-krmen
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:33 am

Tot ce pot spune in momentul asta e ca in mod sigur avem lucruri mult mai bune de facut pe forumul asta decat sa dezbatem subiectul 'POZE DE LA GALERIE" ! Fara sa par rautacioasa si iti cer scuze daca m-ai interpretat asa vreo clipa, Margittaria, consider ca mai bine lasai un comentariu la subiecte de altfel foarte interesante de aici, decat sa pierzi cateva minute pretioase pentru a-mi lasa impresii personale legate de cateva poze care pana la urma n-au nicio importanta. Desi domnul profesor are perfecta dreptate afirmand ca ne purtam ca niste copii, imi pare sincer rau ca nu reusesc sa le sterg...Nu cred ca mai am nimic de zis in privinta asta...multumesc
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 2:45 am

De ce nu ne povestesti la " locuri de vazut" cum e Strasbourg? ma gandesc ca asa folosesti imaginile in mod constructiv. Poate ne determini sa mergem acolo si noi:D
Sus In jos
jolie-krmen
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 3:00 am

Razz Multumesc, Deepred, e o idee foarte buna; asa o sa fac.
Sus In jos
magittaria
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 3:09 am

recunosc ca nu era cazul sa fac atat tam-tam,mai ales fiindca nu ma privea subiectul…
iti cer scuze ,carmen
mea culpa Embarassed
Sus In jos
jolie-krmen
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Dum Mar 02, 2008 3:13 am

Nu-i nimic, Margittaria. Si eu iti cer scuze daca am parut ironica la un moment-dat, intr-unul din mesaje, a fost fara intentie. Sper sa avem ocazia sa ne cunoastem mai bine; sa ai o zi frumoasa. flower
Sus In jos
szia
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Joi Mar 20, 2008 5:56 am

deci daca si din treburi din-astea iese o discutie...nu mai am ce zice.whatever.eu zic ca 5 poze max e ok, dar nu mai multe ( asta intrucat nu stiu ce spatiu de stocare a imaginilor este alocat acestui forum).iar cine nu vrea sa se uite la chipuri trase in poza..sa nu se uite...parerea mea.
Sus In jos
Ian van Dahl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 254
Localizare : lost in paradise
Reputatie : 17
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Joi Mar 20, 2008 6:40 am

Pentru ca exista persoane care isi doresc atat de mult sa stie cine e Van Dahl (nu ca nu ar sti 3/4 din utilizatori), am lasat si eu niste poze in galerie. De alea decente... bounce

alyssa_anda
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 31
Localizare : Sibiu
Reputatie : 4
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   Vin Mar 21, 2008 8:50 pm

ce catel frumos ai!!! sa-l pupi din partea mea!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: calendar si galerie foto   

Sus In jos

calendar si galerie foto
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: FORUM :: Observatii si sugestii-
Mergi direct la: