IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Telepatie ?

In jos 
AutorMesaj
Mimi
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 129
Varsta : 30
Localizare : Sibiu
Reputatie : 8
Data de inscriere : 16/02/2008

MesajSubiect: Telepatie ?   Lun Mar 31, 2008 6:07 am

Se zice ca toti oamenii au abilitati de comunicare telepatica...putem transmite informatii intelectului, dar si stari sufletesti, trairi psihice, chiar senzatii -ca durerea-...iar asta se poate inampla unor 2 persoane, de obicei cunoscute intre ele, chiar la distane mari. Probabil ca aceste calitati se afla in stare latenta in fiecare din noi, dar nu le'am acordat importanta sau am avut prejudecati in privinta lor, altfel nu exista nici un alt motiv sa credem ca sunt doar o utopie...

E oare vorba de vreun limbaj uitat al instinctelor ? Nu vi s'a intamplat sa anticipati sau sa transmiteti gandurile cuiva cunoscut sau foarte apropiat ? Nu ati simtit niciodata o neliniste sau o bucurie aparent inexplicabila pentru ca mai apoi sa aflati ca o persoana draga a simtit la fel - intr'un anume moment - ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hermy
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 30
Localizare : MiercureaCiuc/SB
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2008

MesajSubiect: Re: Telepatie ?   Mar Apr 01, 2008 1:39 am

Mie mi se intampla foarte des... daca se intampla intre prieteni, mai gasesti explicatii: va cunoasteti foarte bine, ati trait impreuna un moment si din acest motiv va ganditi la acelasi lucru...
Insa mai greu poti sa explici asta cand nu prea se cunosc persoanele care participa la un fenomen din asta, si e aproape imposibil sa explici rational si stiintific, cand presimti ceva si afli mai tarziu, ca in acelasi moment s-a intamplat ceva grav...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://hermycicc.deviantart.com/hermycicc.hi5.com

Telepatie ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: FIGHT CLUB :: Controverse spirituale-
Mergi direct la: