IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

stergere cont

In jos 
AutorMesaj
stefanmitzu
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 11
Reputatie : -11
Data de inscriere : 21/11/2008

MesajSubiect: stergere cont   Vin Iun 12, 2009 8:40 pm

cum as putea sa-mi sterg contul din acest site? nu am reusit singur...daca exista o persoana abilitata pentru aceasta, va rog frumos...succes in continuare
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Zahpeter
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 225
Varsta : 30
Localizare : Brasov/Sibiu
Reputatie : 38
Data de inscriere : 24/08/2008

MesajSubiect: Re: stergere cont   Vin Iun 12, 2009 8:44 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Forumul asta duce lipsa de un smiley dinala care se tavaleste pe jos razand.
Userul iti poate fi sters doar de cate administrator, dar, din experienta personala pot sa ti spun ca nu prea e dornic de a face asa ceva Very Happy
But...but....Nu mai ai spete ? Sad

Deepred
profesor
profesor

Numarul mesajelor : 644
Varsta : 33
Localizare : La capatul curcubeului
Reputatie : 53
Data de inscriere : 06/09/2008

MesajSubiect: Re: stergere cont   Vin Iun 12, 2009 10:02 pm

1.zahpeter... vreau sa fiu singurul personaj negativ de pe forumul asta.. deci nu fi rau .. ca nu-i frumos.
2.Stefanmitzu... imi pare rau daca te-am deranjat..nu asta a fost intentia mea. Nu stiam ca si spetele de la roman pentru evaluarea id sunt aici rezolvate( ca tot imi ziceai in PM sa ma sesizez) Nu-s politist pe forum..am facut doar o constatare...am facut uz de dreptul meu la libera exprimare.
Oricum..consider ca e mare lucru sa stii si unde sa cauti ca sa gasesti ce ai nevoie...si poate asta e si ratiunea pentru care sunt aici unele spete...poate. Probabil nimeni nu are nimic impotriva rezolvarii tuturor spetelor ce se cer pt evaluare aici....Daca sunt persoane dispuse sa te ajute ..cu siguranta pot sa o faca. Si grilele de la Spiru Haret se rezolva la comun pe diverse forumuri....in definitiv ..atat timp cat se plateste taxa..
3.Ratiunea pentru care eu am reactionat.. recunosc..destul de rautacios este urmatoarea:
Personal sunt impotriva "invatamantului la gramada" .. si id e exponentul conceptului asta. Si pentru ca sunt din aceiasi zona de unde esti tu .. stiu faptul ca , cel putin in zona respectiva, Dreptul de la Sibiu are reputatia unei facultati de cartier..tocmai pt ca se cunoaste mai mult situatia de la id.
Chiar zilele trecute discutam cu cineva din Bacau si ii spuneam ca am terminat la Barnutiu.. si replica imediata a fost "aa..ai terminat la id"..Cred ca asta spune multe.
In zona Moldovei se poarta numarul cat mai mare de diplome ..indiferent cum se obtin. Stiu..sunt de acolo..cunosc foarte bine situatia si pot spune ca m-am adaptat sistemului. Faptul ca tu mai faci o facultate nu iti acorda circumstante atenuante.. te bagi in atatea treburi cate crezi ca poti sa rezolvi.
Cand se va schimba mentalitatea in zona ? cand o sa pot apela la un functionar public care chiar stie ce e cu el si care sunt atributiile functiei lui ?Presimt ca niciodata... in conditiile in care toti ******** s-au apucat de facut n'spe facultati ( ca se urca 5-6 intr-o masina si se deplaseaza o data pe semestru pana la facultate de depun referatele.. si dupa 4 ani e gata diploma) si nu-i mai scoate nici dracu de pe functiile respective..mor acolo.. si oamenii care au nevoie de serviciile lor ..mor de nervi pe langa ei.
Zona aia nu o sa evolueze..dimpotriva.Majoritatea moldovenilor se simt foarte afectati cand se spune ca suntem vai de noi...dar nu cauta nimeni sa depisteze cauzele si sa incerce sa schimbe ceva. Sunt cnstienta ca nici eu nu pot schimba nimic.. dar pot sa-mi exprim nemultumirea cand mi se iveste ocazia,nu?
PS: m-am autocenzurat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://atelier.liternet.ro/articol/11504/George-Rosu-Alina-Andre
stefanmitzu
preparator
preparator

MesajSubiect: degeaba   Vin Iun 12, 2009 11:38 pm

dupa ce am scris juma' de ora un "admirabil" monolog pe care sa-l servesc replica, a venit pana de curent si s-a dus naibii toata munca mea..nu mai am puterea nici taria sa o iau de la capat, deja am irosit prea mult timp din viata mea cu acest mesaj..reiau totusi ideile forte pe scurt:
-...pacat ca traiti simtiri de genul acestora despre anumite persoane, din anumite regiuni ale tarii..denota rasism, chiar daca v-ati subscris voit categoriei vizate. personal nu mi-as permite sa cataloghez indirect - imbecil, incult sau cum se mai poate interpreta- nici o persoana cu care nu am intrat in contact direct si care sa-mi faca dovada ca este asa cum sustin. aprecierea dumneavoastra la modul general este sub orice critica.
- nu eu am inventat forma de invatamant ID. totusi, nu mai stati cu impresia ca aici totul e roz. pana la urma, cerintele sunt acelasi, profesorii evaluatori la fel, si care are dorinta de a ramane cu ceva, ramane. care nu, se lasa.
- apreciati oamenii care vor sa faca ceva in viata si care constientizeaza faptul ca o pregatire continua este necesara. datorita demersurilor acestora unii au senzatia boema de inteligenta superioara.
- am postat speta ca un minim ajutor pentru colegii mei, asa cum sunt postate si altele in cadrul acelei sectiuni...infirmand cateva chestii din PM, am rezolvat spetele demult, si nu in maniera in care le-am expus acolo Smile..
- nu-mi plac polemicile, dar tipizatele de genul "uz de dreptul la replica" ma lasa rece in conditiile in care acesta este unul agasant; sincer, urmarindu-va activitatea pe forum, nu credeam ca un monolog poate fi coborat la un nivel atat de josnic, expunand pareri de care nici nu vreau sa mai amintesc;
-... pacat
Sus In jos
Zahpeter
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 12:08 am

stefanmitzu a scris:

- nu eu am inventat forma de invatamant ID. totusi, nu mai stati cu impresia ca aici totul e roz. pana la urma, cerintele sunt acelasi, profesorii evaluatori la fel, si care are dorinta de a ramane cu ceva, ramane. care nu, se lasa.

Nici mie nu (mai) imi place sa polemizez, asa ca ma rezum la asta. ID ul e departe de a fi roz, dar nici greu nu e. In primul rand, cerintele NU sunt aceleasi ( doar eu stiu de cate ori ma uitam cu disperare la diferentele de cantitate de materie intre ce aveam eu si ce avea ID ul), in al 2 lea rand, discutand cu un prof. universitar inainte de a fi student (vroiam sa vin la ID) mi a replicat destul de sec: "e alegerea ta...dar la ID nu se prea face carte". Ca o fi vina studentilor sau a profesorilor, mai putin conteaza pentru mine. Dar crede ma, diferente sunt.

Ma abtin de la alte comentarii, pentru ca nu vreau sa fiu mai rau decat Deepred Very Happy

Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 1:56 am

Stimate domn,
Nu m-am referit la dumneavoastra in particular.. am conturat o situatie generala.
Nu am afirmat despre dumnevoastra ca sunteti incult sau imbecil..departe de mine acest gand..si imi cer scuze daca v-ati simtit ofensat. Cu toate acestea .. mi se pare ca va hazardati in folosirea unor termeni pe care nu-i cunoasteti sau intentionat le denaturati sensul…. Rasismul e o atitudine ce presupune ca oamenii sunt inegali în functie de etnia careia ii aparțin sau de culoarea pieli. Din cate stiu moldovenii, ardelenii oltenii etc alcatuiesc etnia romana..iar despre diferente de caracteristici fizice nu poate fi vorba.
Eu am facut referire la diferentele de mentalitate, de cultura dintre diferitele regiuni ale tarii…adica fix acele aspecte la care se poate lucra.. bineinteles daca se se constientizeaza necesitatea unor imbunatatiri in acest plan. Rasismul e o atitudine spontana si intuitiva..ori eu am nuantat faptul ca imi bazez afirmatiile pe experientele proprii analizate de-a lungul timpului… traind atat acolo cat si inafara spatiului respectiv.
Nu m-am subscris “voit” categoriei vizate…acolo m-am nascut .. si am plecat… pentru ca imi dau seama ca situatia de acolo nu e ok si ca in alta parte e mai bine…si imi exprimam dezamagirea in legatura cu faptul ca “schimbarea in bine “ nici macar nu se zareste la orizont.( dar nu asta e subiectul discutiei)
Nu am sustinut ca invatamantul la zi e extraordinar..dar cred sincer ca si calitatea tot mai slaba a invatamantului de la zi e cauzata indirect si de invatamantul la id. In conditiile in care diplomele au aceiasi valoare.. se pune serios problema: de ce sa muncesti cand altii pot obtine acelasi lucru ca si tine fara munca…?mai ales ca in timpul asta poti faci ceva care iti aduce avantaje materiale. In definitiv, scopul principal a celor care urmeaza cursurile unei facultati e sa-si gasesca un loc de munca (mai) bun in conditiile in care piata de resurse umane e destul de competitiva( pe criterii artificiale ..zic eu)
Aminteam de situatia functionarilor publici… principala categorie de studenti la drept la id.. pentru ca functia le este conditionata de studii superioare. Asa ca fac la ingramadeala un id cat sa iasa diploma si, pe baza diplomei si a vechimii, ocupa posturile desi cunostintele lor sunt departe de cele necesare unui functionar European. Pierzantii suntem noi ..cei care purtam denumirea generica de “cetateni romani”( ca mi-e teama sa zic cetateni europeni)..pentru ca in slujba noastra vor lucra acesti oameni.
Cred ca cine a inventat conceptual de “formare continua” institutionalizata avea in vedere o precisa finalitate practica. Va intreb pe dumneavoastra: Finalitatea practica a id are o conotatie pozitiva pt societate( in ansamblu ei..nu la nivel individual)? Eu cred ca “formarea continua” pe care o aducem aici in discutie e un obiectiv pur teoretic cu o finalitate practica dezastruoasa.. deoarece ajungem la situatia in care forma mai mult distorsioneaza fondul incat, in curand, o sa ajungem sa nu mai vedem padurea din cauza copacilor.
Formarea continua se realizeaza foarte bine si prin studiu individual….daca e strict vorba de a acumula cunostinte. Personal recunosc ca fac acum masterul pt diploma … asa cum am facut si ultimii ( cel putin) ani de facultate. Nu dau vina pe nimeni .. dar nu sunt genul de om care sa traiasca din idealuri.. si, in urma unei analize pragmatice, am constatat ca activitatile intelectuale, studiul..fie el individual sau institutionalizat.. de cele mai multe ori nu aduce beneficii reale in plan material. Iar planul spiritual nu tine de foame si de frig. Asa ca am decis ca e mai importanta “cantitatea”decat “Calitatea”… si ca lucrurile multe facute de mantuiala primeaza in fata celor putine facute bine.Pot sa inteleg asta..si nu condamn pe cei care actioneaza dupa acest model.. dar, va rog, haideti sa nu pretindem ca de fapt suntem convinsi ca asa e corect din punct de vedere moral...ca poate chiar ajungem si noi sa credem.Fara sa neg importanta studiului asistat de profesor(desi ma indoiesc ca in alea 2 petrecute alaturi de profesor la convocare se lumineaza cineva).. consider ca cine are vointa poate sa invete si singur… doar ca, nefiind inscris intr-o forma de invatamant, ii lipseste diploma care sa-i “confirme “ cunostintele…si, pe piata muncii din Romania, nu te intreaba nimeni ce stii ..ci cate diplome ai...dar nu-i normal .. si mai ales corect. Si nici macar scuzabil nu e... dar fiecare traieste cu alegerile lui si suporta consecintele.

Ultima editare efectuata de catre Deepred in Sam Iun 13, 2009 5:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://atelier.liternet.ro/articol/11504/George-Rosu-Alina-Andre
stefanmitzu
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 2:44 am

Deepred a scris:
Stimate domn,
Nu m-am referit la dumneavoastra in particular.. am conturat o situatie generala.
Nu am afirmat despre dumnevoastra ca sunteti incult sau imbecil..departe de mine acest gand..si imi cer scuze daca v-ati simtit ofensat. Cu toate acestea .. mi se pare ca va hazardati in folosirea unor termeni pe care nu-i cunoasteti sau intentionat le denaturati sensul…. Rasismul e o atitudine ce presupune ca oamenii sunt inegali în functie de etnia careia ii aparțin sau de culoarea pieli. Din cate stiu moldovenii, ardelenii oltenii etc alcatuiesc etnia romana..iar despre diferente de caracteristici fizice nu poate fi vorba.
Eu am facut referire la diferentele de mentalitate, de cultura dintre diferitele regiuni ale tarii…adica fix acele aspecte la care se poate lucra.. bineinteles daca se se constientizeaza necesitatea unor imbunatatiri in acest plan. Rasismul e o atitudine spontana si intuitiva..ori eu am nuantat faptul ca imi bazez afirmatiile pe experientele proprii analizate de-a lungul timpului… traind atat acolo cat si inafara spatiului respectiv.
Nu m-am subscris “voit” categoriei vizate…acolo m-am nascut .. si am plecat… pentru ca imi dau seama ca situatia de acolo nu e ok si ca in alta parte e mai bine…si imi exprimam dezamagirea in legatura cu faptul ca “schimbarea in bine “ nici macar nu se zareste la orizont.( dar nu asta e subiectul discutiei)
Nu am sustinut ca invatamantul la zi e extraordinar..dar cred sincer ca si calitatea tot mai slaba a invatamantului de la zi e cauzata indirect si de invatamantul la id. In conditiile in care diplomele au aceiasi valoare.. se pune serios problema: de ce sa muncesti cand altii pot obtine acelasi lucru ca si tine fara munca…?mai ales ca in timpul asta poti faci ceva care iti aduce avantaje materiale. In definitiv, scopul principal a celor care urmeaza cursurile unei facultati e sa-si gasesca un loc de munca (mai) bun in conditiile in care piata de resurse umane e destul de competitiva( pe criterii artificiale ..zic eu)
Aminteam de situatia functionarilor publici… principala categorie de studenti la drept la id.. pentru ca functia le este conditionata de studii superioare. Asa ca fac la ingramadeala un id cat sa iasa diploma si, pe baza diplomei si a vechimii, ocupa posturile desi cunostintele lor sunt departe de cele necesare unui functionar European. Pierzantii suntem noi ..cei care purtam denumirea generica de “cetateni romani”( ca mi-e teama sa zic cetateni europeni)..pentru ca in slujba noastra vor lucra acesti oameni.
Cred ca cine a inventat conceptual de “formare continua” institutionalizata avea in vedere o precisa finalitate practica. Va intreb pe dumneavoastra: Finalitatea practica a id are o conotatie pozitiva pt societate( in ansamblu ei..nu la nivel individual)? Eu cred ca “formarea continua” pe care o aducem aici in discutie e un obiectiv pur teoretic cu o finalitate practica dezastruoasa.. deoarece ajungem la situatia in care forma mai mult distorsioneaza fondul incat, in curand, o sa ajungem sa nu mai vedem copacii din cauza padurii.
Formarea continua se realizeaza foarte bine si prin studiu individual….daca e strict vorba de a acumula cunostinte. Personal recunosc ca fac acum masterul pt diploma … asa cum am facut si ultimii ( cel putin) ani de facultate. Nu dau vina pe nimeni .. dar nu sunt genul de om care sa traiasca din idealuri.. si, in urma unei analize pragmatice, am constatat ca activitatile intelectuale, studiul..fie el individual sau institutionalizat.. de cele mai multe ori nu aduce beneficii reale in plan material. Iar planul spiritual nu tine de foame si de frig. Asa ca am decis ca e mai importanta “cantitatea”decat “Calitatea”… si ca lucrurile multe facute de mantuiala primeaza in fata celor putine facute bine.Pot sa inteleg asta..si nu condamn pe cei care actioneaza dupa acest model.. dar, va rog, haideti sa nu pretindem ca de fapt suntem convinsi ca asa e corect din punct de vedere moral...ca poate chiar ajungem si noi sa credem.Fara sa neg importanta studiului asistat de profesor(desi ma indoiesc ca in alea 2 petrecute alaturi de profesor la convocare se lumineaza cineva).. consider ca cine are vointa poate sa invete si singur… doar ca, nefiind inscris intr-o forma de invatamant, ii lipseste diploma care sa-i “confirme “ cunostintele…si, pe piata muncii din Romania, nu te intreaba nimeni ce stii ..ci cate diplome ai...dar nu-i normal .. si mai ales corect. Si nici macar scuzabil nu e... dar fiecare traieste cu alegerile lui si suporta consecintele.
personal nu m-am simtit ofensat cu nimic, departe de mine acest gand ..recititi ce am scris si nu mai directionati cuvinte pentru a le da conotatia dorita si efectul scontat..slabe sanse..apreciez faptul ca in primele 10 cuvinte ati realizat ca am vorbit la modul general, dar brusc ati intrat intr-o stare de amnezie. am presupus ca aveti sa va dati seama ca vorbesc de rasismul privit ca inegalitate intelectuala - a se vedea minimal un dex (eu cel putin la asta am crezut ca va referiti) si cred ca se poate aplica in cazul de fata... permiteti-mi sa inchei aici aceasta discutie si sa nu mai revin cu nici o completare la viitoarele remarci, indiferent din partea cui vor veni; mi-ar fi placut sa purtam o discutie nu o disputa ce ne consuma aiurea timp si energie, fie ea si intelectuala. repet si sunt sigur ca undeva acolo imi dati dreptate --pacat
Sus In jos
Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 3:19 am

RASÍSM s. n. concepție social-politică antiștiințifică și reacționară care susține ideea nefondată a inegalității biologice și intelectuale a raselor umane, precum și caracterul determinant, în istorie, al particularităților rasiale ale oamenilor, al luptei dintre rase. (< fr. racisme, rus. rasism)
Sursa:http://dexonline.ro
E o nuanta..un detaliu..semnificativ pentru cine il observa.
Invatam sa ne exprimam ( ca tot avem doua facultati)incat sa ne asiguram ca ceilalti inteleg corect ce vrem sa spunem ..si apoi scriem pe forum ,da?
Puteati sa folositi de exemplu "asumptie stereotipala" sau nu stiu.....dar sigur nu "rasism" .. Limba romana e suficient de complexa incat exista mereu un cuvant potrivit care transmite exact ce vrem sa inteleaga celalalt. Ma rog..inteleg ca pentru unii e prea mult..am capacitatea asta Laughing
Sus In jos
Zahpeter
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 3:26 am

stefanmitzu a scris:
mi-ar fi placut sa purtam o discutie nu o disputa ce ne consuma aiurea timp si energie, fie ea si intelectuala. repet si sunt sigur ca undeva acolo imi dati dreptate --pacat

Oare de ce am dubii ca v-ar fi placut ? Oare pentru ca desi userul este inscris din 22/11/2008 are mesaje numai legate de examene ? Sau pentru ca atunci cand s a atras atentia la postarea pe forum a unei teme de control v-ati luat jucariile si ati plecat ? Aaaa, da, cred ca de asta.

Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 3:29 am

Zahpeter.. nu fi rau,da? Nu de alta ..dar nu suport concurenta. Very Happy
Sus In jos
Zahpeter
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 3:33 am

Nici nu se pune problema sa ne comparam, ai ani de rautati inaintea mea. Si...si mai multe stersaturi pe forum, daca tot suntem la capitolul asta ? Very Happy

Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 3:51 am

Te iau discipol si te invat rautatile..stersul mesajelor o sa fie mai greu ca ne-au fost taiate resursele.
Sus In jos
stefanmitzu
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 4:10 am

Deepred a scris:
RASÍSM s. n. concepție social-politică antiștiințifică și reacționară care susține ideea nefondată a inegalității biologice și intelectuale a raselor umane, precum și caracterul determinant, în istorie, al particularităților rasiale ale oamenilor, al luptei dintre rase. (< fr. racisme, rus. rasism)
Sursa:http://dexonline.ro
E o nuanta..un detaliu..semnificativ pentru cine il observa.
Invatam sa ne exprimam ( ca tot avem doua facultati)incat sa ne asiguram ca ceilalti inteleg corect ce vrem sa spunem ..si apoi scriem pe forum ,da?
Puteati sa folositi de exemplu "asumptie stereotipala" sau nu stiu.....dar sigur nu "rasism" .. Limba romana e suficient de complexa incat exista mereu un cuvant potrivit care transmite exact ce vrem sa inteleaga celalalt. Ma rog..inteleg ca pentru unii e prea mult..am capacitatea asta Laughing
"Alcatuire de cuvinte romanesti,
Atatea navaliri te fecundara !
Intinerind pe zi ce-mbatranesti,
Eu te visez proteica si lapidara !" ma plictisesti..mi-am luat jucarelele si am plecat..ramai tu ci Zeus in sferele voastre inalte, eu ma duc sa beau o bere k ies mai castigat Razz
Sus In jos
Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 4:33 am

noh..fiecare face ce stie ..si poate sa faca mai bine. Sper sa ai mai mult spor la ridicat sticlele de bere decat ai la rezolvat spete Laughing ..si noi am fi mai castigati.Laughing
mi-e dor de vremurile cand aveam interlocutori capabili sa sustina un punct de vedere... dar in ultima vreme apar mai mult rebuturi. Rolling Eyes
Sus In jos
Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 4:40 am

stefanmitzu a scris:

Eu te visez proteica si lapidara !"
Pun pariu ca nu ai inteles ce a vrut sa zica omul asta aici.. Laughing
Inca mai sper ca o sa incetam sa aruncam cateva versuri copiate de pe poezie.ro retinute aspirational..in speranta ca ne facem o aura de intelectual No Dar ..esti de la Bacau ..asa ca te iert Laughing
Sus In jos
stefanmitzu
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 5:23 am

Deepred a scris:
stefanmitzu a scris:

Eu te visez proteica si lapidara !"
Pun pariu ca nu ai inteles ce a vrut sa zica omul asta aici.. Laughing
Inca mai sper ca o sa incetam sa aruncam cateva versuri copiate de pe poezie.ro retinute aspirational..in speranta ca ne facem o aura de intelectual No Dar ..esti de la Bacau ..asa ca te iert Laughing
.
"..Ce bine că ești, ce mirare că sunt!
Două cântece diferite, lovindu-se amestecându-se,
douâ culori ce nu s-au văzut niciodată,
una foarte de jos, întoarsă spre pământ,
una foarte de sus, aproape ruptă
în înfrigurata, neasemuită luptă
a minunii că ești, a-ntâmplării că sunt."---cred k m-am indragostit..vrei sa fii sotia mea?
Sus In jos
Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 6:24 am

Conform surselor de
aici si aici esti disperat rau sa-ti rezolvi spetele alea.
Din sursaasta am aflat ca:
Subiect: cine sunt eu..?
sunt taximetrist. am un laptop. caut zone cu wirelees prin bacau .ca sa mai pot posta pe ici si colo...si sa treaca timpul mai repede cat stau pe traseu. intr-un moment de luciditate, intre o manea si o tigara, m-am inscris la fac (CIG) acum trei ani. apoi mi-am cumparat un pc. a fost primul meu contact cu lumea virtuala la vara am licenta-"protectia si securitatea datelor financiar contabile".mai am putin si o termin..cam dificil sa lucrezi pe laptop in masina, in timpul serviciului...apropo - nu mai fumez si nu mai ascult manele. mi-am dat seama cat puteam sa fiu de ignorant acum cativa ani..anul acesta m-am inscris la drept(lucian blaga-sibiu).sper ca peste patru ani sa-mi dau seama cat de ignorant sunt acum..am luat primul meu 10 la drept la sociologie juridica..anul trecut am castigat primul meu proces - cu politia primariei - o contraventie de 500 ron. e greu sa te ridici.[b] as vrea sa iau examenul la CSM peste 4 ani

Apreciez totusi ce ai scris aici.
Cu toate astea ..RASPUNSUL MEU ESTE " NU".
Doamne..cat m-am mai distrat. Laughing..si totusi imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cand am scris mesajul anterior( cel lung).
Tin totusi sa observam :
1. numai dupa ce s-a inscris la facultatea de drept si-a dat seama domnul cat era de ignorant inainte ( cealalta facultate nu a avut efectul asta).
2. unii pot face 2 facultati in timp ce desfasoara si activitate de taximetristi...
3. ca e greu sa inveti in timp ce esti pe traseu
Laughing
4. Ca un 10 la sociologie juridica( e cineva care nu are 10 la sociologie juridica?) e suficient motiv pentru unii sa spere ca vor intra la CSM( direct Laughing ) Domnule .. stiti ce e CSM si cum se ajunge acolo?
5. ca oricine poate sa faca facultate in Romania
6. ca eu fac listele cu cei care vor sa emigreze in Alaska.. ca poate in grup obtinem o reducere la biletele de sanie.
7. ca multumesc surselor mele de informare care niciodata nu gresesc.
8. nu m-as apropia de tine nici daca ai fi ultimul spermatozoid de pe pamant..si sunt convinsa sa parerea asta o impartasesc toate domnisoarele/doamnele/homosexualii de pe esentiment.ro
9. ca parlamentarii europeni ( elena basescu, becali)chiar reprezinta poporul roman...chiar daca mie mi-e greu sa accept.
10. Ca suntem pierduti..si nici bomba atomica nu ne mai salveaza Laughing
Sus In jos
Zahpeter
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 6:37 am

Deepred a scris:

Cu toate astea ..RASPUNSUL MEU ESTE " NU".
Eu zic ca ai niste pretentii exagerate. Cum sa nu iei un barbat care
"gatesc,fac curatenie,spal,calc,fac cumparaturi,pun muraturi,duc -ca masina de cusut..ce mai vrei de la mine..??ps--romantic,intelegator,calitati morale ce mai astepti-hotaraste-te odata!!!! "

Huo! Rusine!

Edit: P.S M am facut lector...inca un pic si ajung presedinte CSM Very Happy

Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 6:41 am

Zahpeter a scris:

"gatesc,fac curatenie,spal,calc,fac cumparaturi,pun muraturi,duc -ca masina de cusut..ce mai vrei de la mine..??"

[u]
Cum adica "duc ca masina de cusut" ..ca eu nu inteleg Question Laughing nPoate ne explica domnul
Zahpeter a scris:

P.S M am facut lector...inca un pic si ajung presedinte CSM
Eu sunt doctor deja..presedinte la CSM e prea putin pentru mine Laughing
Edit later( ca tpot se poate aici): Domnule Stefan..aveti probleme de identitate sexuala ..sau de ce ati schimbat numele pe profilul de pe oiubire.ro? Stati linistit.. am salvat pozele. Laughing
noh..gata.. ne-am distrat destul..fiecare la scara lui. Laughing si sa ne vedem fiecare de treaba lui ca niste oameni seriosi ce suntem.
Aaa...si..data viitoare cand mai trimiti pe cineva sa puna mana pe dictionar..ai grija sa nu fiu eu Wink
Sus In jos
stefanmitzu
preparator
preparator

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 7:45 am

Concluzii:
 sunt multumit ca in urma agitarii tale de astazi ai sa ramai la concluzia ca ti-e bine acolo unde esti;
 nu inteleg de ce esti asa frustrata, dar nici nu ma chinui sa aflu;
 nu as dori vreodata sa incap pe mana ta;
 sa te enervezi doar din niste discutii pe care le incepi tu si sa cauti toate cacaturile pe net…denota ca ai o problema;
 inteleg ca esti mandra de realizarile tale, dar asta nu-ti da dreptul sa improsti cu noroi;
 nu as nega niciodata cine sunt – “taximetrist “–ce pot sa fac –“ca masina de cusut “- ce gandesc si care sunt principiile mele de viata;
 daca in loc de INM am scris CSM nu cred ca am omorat pe nimeni;
 altii in loc sa huiduiasca ar trebui sa inceapa sa gandeasca cu capul lor si sa nu mai fie pupincuristi;
 “ ca ai salvat pozele”, pastreaza-le sanatoasa, daca vrei iti trimit mai recente;
 nu inteleg ce ti s-a casunat pe mine, dar in definitiv e problema ta;
 sper sa nu fiu niciodata ultimul spermatozoid de pe pamant;
 in ciuda celor afirmate de toti aici, nu port pica pe nimeni si chiar am invatat ceva azi ( nu spun ce);
 sunt mandru ca sunt student la drept la aceasta universitate, imi dau toata silinta sa nu o fac de rusine si sa ajung in licenta cu bine deoarece pun suflet in ceea ce fac si stiu ce vreau;
 cred ca am reusit din primele mele postari sa ridic rating- ul 
 am rezolvat spetele, am si afisat o parte ca sa nu nu-mi dau ocazia sa ma faci si mincinos ;
 dupa ce se dau notele la “roman” am sa o postez si pe aia cu familia agnatica si cognatica,vad ca nu a postat nimeni acolo;
 Chiar nu-mi sterge nimeni contul????????
Sus In jos
Zahpeter
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 8:01 am

Scuzata mi fie interventia dar iar simt nevoia sa intervin pe cateva puncte
stefanmitzu a scris:

 nu as nega niciodata cine sunt – “taximetrist “–ce pot sa fac –“ca masina de cusut “- ce gandesc si care sunt principiile mele de viata;
 altii in loc sa huiduiasca ar trebui sa inceapa sa gandeasca cu capul lor si sa nu mai fie pupincuristi;
 cred ca am reusit din primele mele postari sa ridic rating- ul 
 Chiar nu-mi sterge nimeni contul????????

1. Faptul ca ti ai sters toate userele si ai modificat contul de o iubire fix asta a insemnat Smile
2. Daca nu esti capabil sa mi intelegi mesajele, mai bine sari peste ele. O huiduiam pe don'shoara, nu pe tine, pentru ca desi ai multitudinea aia de calitati, totusi nu te vrea. Very Happy
3. Aici, inca o data, trebuie sa recunosc lipsurile forumului, iar vroiam simely care se tavaleste pe jos de ras
4. Nu, pentru ca ne amuzi Very Happy

Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Sam Iun 13, 2009 8:41 am

1.E clar ca detii in vocabular cuvinte a caror sens nu-l stapanesti.. dar ma bucur totusi ca te-ai prins ca "frustrat" e naspa. In general, oamenii care raman fara replica ..o dau inainte cu "frustrarea".
2. "pe mana mea " tocmai ai incaput.. dar ti-ai facut-o cu mana ta. Invata ca in general cu noi, astia de-i cataloghezi frustrati, e bine sa nu te pui ..sau macar sa nu ai o atitudine de superioritate(cand nu e justificata).. ca-ti dau sah mat din 2 mutari.. fara mustrari de constiinta. Si zi merci.. pe altii i-am decapitat pentru mult mai putin.
3. Nu am nicio problema.. si nici macar nu m-am enervat... ba chiar sunt foarte distrata. Am vrut sa vad cu cine am onoarea de a discuta...si am aflat. Tot ce am postat se gaseste( se gasea de fapt) pe site-uri publice.. deci nu ti-am incalcat niciun drept.
4. "am improscat cu noroi" nu in baza realizarilor mele..ci in baza faptului ca e bine ca fiecare sa-si vada lungul nasului.. si, daca ai mai citit ce am scris pe aici, probabil ca ti-ai dat seama cum sunt si ce pot.. Atacandu-ma .. nu ai reusit decat sa te ataci pe tine. In primele mesaje erai foarte smecher si imi contestai mesajele..acum ai devenit tare "soft". Ai vrut sa faci misto de mine? stii cum e .. "what goes around comes around"
5.Pentru un student la drept cu media 9( asa cum sustii) mi se pare grava confuzia intreINM si CSM. Eu nu am avut atat niciodata..desi sunt convinsa ca intre noi e o diferenta destul de mare.( macar si prin faptul ca macar eu ma exprim corect)
6. mi "s-a casunat pe tine " pentru ca nu suport infatuarea.. Te-ai dat superior .. mergi pana la capat ..si asuma-ti consecintele.
7.sunt mandru ca sunt student la drept la aceasta universitate, imi dau toata silinta sa nu o fac de rusine si sa ajung in licenta cu bine deoarece pun suflet in ceea ce fac si stiu ce vreau;
TI-am zis ..nu e suficient sa pui suflet si sa vrei..trebuie sa poti. Crezi ca poti? Mie tocmai mi-ai demonstrat ca nu poti. In licenta probabil o sa ajungi.. pentru ca asa e sistemul...dar.. e trist.
cred ca am reusit din primele mele postari sa ridic rating- ul 
Ratingul? ce rating? Daca te referi la "reputatie" ..vezi ca e cu minus.Smile

Chiar nu-mi sterge nimeni contul????????[
Mult noroc.. dar am o presimtire ca nu o sa se intample:)
Sus In jos
stefan1979
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/02/2013

MesajSubiect: revin   Vin Feb 22, 2013 9:31 pm

Deepred a scris:

1.E clar ca detii in vocabular cuvinte a caror sens nu-l stapanesti.. dar ma bucur totusi ca te-ai prins ca "frustrat" e naspa. In general, oamenii care raman fara replica ..o dau inainte cu "frustrarea".
2. "pe mana mea " tocmai ai incaput.. dar ti-ai facut-o cu mana ta. Invata ca in general cu noi, astia de-i cataloghezi frustrati, e bine sa nu te pui ..sau macar sa nu ai o atitudine de superioritate(cand nu e justificata).. ca-ti dau sah mat din 2 mutari.. fara mustrari de constiinta. Si zi merci.. pe altii i-am decapitat pentru mult mai putin.
3. Nu am nicio problema.. si nici macar nu m-am enervat... ba chiar sunt foarte distrata. Am vrut sa vad cu cine am onoarea de a discuta...si am aflat. Tot ce am postat se gaseste( se gasea de fapt) pe site-uri publice.. deci nu ti-am incalcat niciun drept.
4. "am improscat cu noroi" nu in baza realizarilor mele..ci in baza faptului ca e bine ca fiecare sa-si vada lungul nasului.. si, daca ai mai citit ce am scris pe aici, probabil ca ti-ai dat seama cum sunt si ce pot.. Atacandu-ma .. nu ai reusit decat sa te ataci pe tine. In primele mesaje erai foarte smecher si imi contestai mesajele..acum ai devenit tare "soft". Ai vrut sa faci misto de mine? stii cum e .. "what goes around comes around"
5.Pentru un student la drept cu media 9( asa cum sustii) mi se pare grava confuzia intreINM si CSM. Eu nu am avut atat niciodata..desi sunt convinsa ca intre noi e o diferenta destul de mare.( macar si prin faptul ca macar eu ma exprim corect)
6. mi "s-a casunat pe tine " pentru ca nu suport infatuarea.. Te-ai dat superior .. mergi pana la capat ..si asuma-ti consecintele.
7.sunt mandru ca sunt student la drept la aceasta universitate, imi dau toata silinta sa nu o fac de rusine si sa ajung in licenta cu bine deoarece pun suflet in ceea ce fac si stiu ce vreau;
TI-am zis ..nu e suficient sa pui suflet si sa vrei..trebuie sa poti. Crezi ca poti? Mie tocmai mi-ai demonstrat ca nu poti. In licenta probabil o sa ajungi.. pentru ca asa e sistemul...dar.. e trist.
cred ca am reusit din primele mele postari sa ridic rating- ul 
Ratingul? ce rating? Daca te referi la "reputatie" ..vezi ca e cu minus.Smile

Chiar nu-mi sterge nimeni contul????????[
Mult noroc.. dar am o presimtire ca nu o sa se intample:)

Revin după aproape 3 ani.
Mersi de urările de mult noroc din sfârșitul ultimei noastre discuții...și-ți spun că am avut..îndeajuns Smile
Am terminat facultatea, am luat licență (cu cea mai mare medie Razz), am fost bursier toți anii de studiu datorită rezultatelor obținute (așa că mi-am luat și banii înapoi).
Am cazut cu succes examenul la INM in august 2012, dar am obținut un loc în primele sute din cei 3600 de candidați pe 200 de locuri Smile) Consider că nu-i rău pentru prima experiență, mai văd ce fac anul acesta...
Consider că m-am descurcat onorabil față de alții.
Consider de asemeni, uitându-mă pe mesajele postate anterior, că ar trebui să fiu recunoscător că nu am avut parte de profesori ca tine; o atitudine de gen nu ar fi făcut decât să mă înfrâneze în toate demersurile mele - crede-mă pe cuvânt că nu văd cum cineva ar putea învăța ceva de la tine.
Dar vreau să cred că poate totuși sunt excepția de la regulă și mă înșel; cu toate acestea, doar vreau să cred ca mă înșel - cine poate ști cu adevărat ești doar tu: profesor ce pe mine nu m-ai învățat nimic, pentru că nu ai putut, nu pentru ca n-aș fi vrut sau avut eu cele necesare.
Nu zic "la revedere" pentru că discuția se încheie aici - sec - fără virgulă, făra punct, fără nimic
Sus In jos
Deepred
profesor
profesor

MesajSubiect: Re: stergere cont   Mier Feb 27, 2013 9:48 am

stefan1979 a scris:

Revin după aproape 3 ani.

Am un dar special de a uita oameni. Stiu ca nu-i frumos, maica, da n-am ce-i face.M-am lamurit greu la ce te referi..dar am reusit.Smile Contextul mi-l amintesc vag (spre deloc) dar din fericire exista inca mesajele. Despre umor (si mai ales lipsa lui) nu are rost sa discut ..in schimb tin sa mentionez ca inteleg nevoia ce apare uneori de a incerca sa repari ceva din trecut de care esti nemultumit. Sa invatam din trecut poate fi util.(pana nu devine obsesie trecutul..chestie periculoasa).

Eu recunosc ca am gura mare. Din fericire ...in prezent am chestii mai interesante de scos pe ea.Am gresit pentru ca oamenii ca tine trebuie lasati in lumea lor(nu neaparat mai buna dar sigur extrem de confortabila)O lume in care sistemul de raportare este de tipul "fata de altii"".(dupa cum chiar tu zici). Dupa 3 ani..am inteles si stiu toate astea.

Ma uit acum la valorile promovate de justitia romana(ultimele evenimente din CSM, imaginea justitiei ..in general) si realizez ca eu m-am inselat atunci. Tu pari a fi ce s-a dorit. Smile

Desi trecutul indepartat nu prea ma pasioneaza....evident ca sunt dispusa sa-mi cer scuze. Smile
ps:nu sunt profesor.. nu am fost..nu o sa fiu. Si da..ai dreptate..tu sau cei ca tine nu au ce invata de la mine..niciodata.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: stergere cont   

Sus In jos

stergere cont
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: FORUM :: Observatii si sugestii-
Mergi direct la: