IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Culoare la "quote"

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Culoare la "quote"   Lun Feb 18, 2008 2:13 am

Schimbati va rog culoarea la "quote". Rosul ala e mult prea tare, si e usor deranjant. Sau cel putin pe mine ma deranjeaza Very Happy
Thank you oh great Mafdet master. Fell free to delete now Smile
Sus In jos
anka
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 30
Localizare : Sibiu
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Vin Mar 21, 2008 9:47 am

mai bine cum era inainte cu negru si rosu Rolling Eyes
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Nemesis
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 54
Reputatie : 1
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Vin Mar 21, 2008 8:42 pm

Arata intr-adevar mai bine rosu si negru dar categoric e mult mai putin obositor acum...pot sta si eu pe forum mai mult de un sfert de ora fara sa ma doara ochii!Multumim pentru schimbare Wink
Sus In jos
Mimi
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 129
Reputatie : 8
Data de inscriere : 16/02/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Dum Mar 23, 2008 6:24 am

Primul impact pe care l'a avut forumul asupra mea a fost combinatia de culori rosu – negru, care de altfel m'a atras mult...rosul imi inspira multa putere, e o culoare calda si stimulativa intelectual iar negrul imi da impresia de mister, autoritate, dar si o stare de neliniste; iar combinatia dintre cele doua cred ca e una reusita, se completeaza reciproc...E posibil ca aceste culori sa ne fi influentat starea de spirit, sa ne fi provoacat la competitie, la agresivitate in exprimarea convingerilor...Noua schimbare a forumului in albastru mi se pare fresh, relaxeaza, imi da senzatia de pace si liniste...dar se aseamana intr'o oarecare masura cu forumul initial, iar utilizarea aceasta in exces a albastrului influenteaza o stare de depresie -poate daca l'ati combina cu un bej sau un mov s'ar mai echilibra, pe alocuri negru...
Mi’a placut foarte mult varianta rosu si negru, chiar m'am obisnuit cu forumul asa cum era inainte. Cred ca si acest lucru ma determina sa intru si sa scriu cu mai multa placere, acum insa parca nu mai am aceeasi dispozitie -dar probabil totul tine de timp, pentru a ma acomoda. Sunt sigura ca veti mai face schimbari, o voi astepta pe urmatoarea...
Sus In jos
Mimi
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 129
Reputatie : 8

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Lun Mar 24, 2008 4:55 am

Asa mai merge ! bounce Ma simt like home acuma, intr'un spatiu inchis, dar calduros si primitor (pana una alta Razz ) E mai buna varianta asta, negrul pune in evidenta celelalte culori prin contrast, iar rosul stimuleaza mintea. Forumul acesta arata acum distinct de toate celelalte forumuri pe care le'am tot vazut, cu fondul tipic deschis pe alb sau albastru- care de altfel obosesc ochii - Si culorile influenteaza starea de spirit, dispozitia pentru scris, dezbatere...acum nu ne ramane decat sa scriem in continuare sau sa incepem- depinde de fiecare- Smile
Sus In jos
Moskoff
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/03/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Sam Mar 29, 2008 6:48 am

Consider reusita combinatia rosu si negru. Nu e de loc obositore si e bine venita schimbarea pentru cei care lucreaza la proiecte in word si trec de la fondul alb la fondul negru. Wink
Sus In jos
Razvan
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 161
Reputatie : 3
Data de inscriere : 17/02/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Mier Apr 02, 2008 2:47 am

Cat de mult imi aduce aminte aceasta combinatie de culori de zvastica nazista si impactul vizual ce il provoaca, daca vezi odata acel simbol, imaginea iti ramane "intiparita pe retina" pentru o perioda indelungata de timp; iar in ceea ce priveste forumul nostru intradevar tinde spre o anumita agresivitate in dezbaterea ideiilor, de asemena as putea zice ca aduce un pic de senzational in mintea noastra. Mie unuia mi se pare f bine venita combinatia aceasta fata de mult prea banalul albastru cu alb.
Sus In jos
Mafdet
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 167
Localizare : Is anyone alive out there?
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Mier Apr 02, 2008 3:34 am

aualeu.. aduce aminte de svastica? numai la asta nu m'am gandit Shocked. ca sa'mi citez un bun prieten.."look mom, there's a nazi outside" Smile) just kidding
Sus In jos
Razvan
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 161
Reputatie : 3
Data de inscriere : 17/02/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Mier Apr 02, 2008 3:43 am

Mie chiar imi place, si vad ca si la restul, dar nu stiu daca ai adus aminte de simbolul nazist in mod constient sau nu, dar iti aplaud alegerea
Sus In jos
Mafdet
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 167
Localizare : Is anyone alive out there?
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Mier Apr 02, 2008 4:12 am

nu inteleg ce zici... Suspect ce iti place? combinatia de culori sau svastica?
Sus In jos
incognito
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 11
Localizare : sb
Data de inscriere : 18/04/2008

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   Sam Apr 19, 2008 5:23 am

First of all, va felicit pentru forum... Cool e super Cool ...incepand cu aceasta combinatie de culori si terminand cu subiectele si multitudinea de discutii, interesante, dar si controversate...chiar fain ca exista atatia oameni deschisi cu care poti vorbi...keep up the good work !...o sa ma bag si eu in seama mai incolo Razz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreptsibiu.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Culoare la "quote"   

Sus In jos

Culoare la "quote"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TV LED " Toshiba " model 32P1400D
» TV LCD " Myria "