IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

cateva intrebari

In jos 
AutorMesaj
simo
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/07/2009

MesajSubiect: cateva intrebari   Lun Iul 20, 2009 7:50 am

buna tuturor!
am si eu cateva intrebari la care va rog sa ma lamuriti
am absolvit dreptul in 2004 si la scurt timp am plecat din tara fara sa-mi sustin licenta. ma intereseaza daca o mai pot sustine dupa atatia ani, daca s-au schimbat examenele (inainte erau scris: dreptul civil, penal si procedurile) am inteles ca mai nou cam peste tot sunt testele grila in licente....lucrarea de diploma este obligatorie pe subiectul de atunci sau se poate schimba?si daca imi pot sustine licenta la alta universitate, nu la sibiu...?
Rolling Eyes

multumesc anticipat pt raspunsuri!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
manuel gutan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 343
Varsta : 45
Localizare : SIBIU
Reputatie : 38
Data de inscriere : 16/02/2008

MesajSubiect: Re: cateva intrebari   Lun Iul 20, 2009 8:34 pm

1. Din cate stiu, nu exista o data limita pana la care se poate sustine licenta. Dar, pentru mai multa siguranta, sa va informati la secretariat.
2. Examenul de licenta se da in aceeasi formula. O proba scrisa formata din drept civil si drept penal. O proba orala reprezentand sustinerea lucrarii de licenta.
3. La noi nu se dau teste grila la licenta
4. Ai posibilitatea sa-ti valorific lucrarea intocmita atunci...daca profesorul indrumator este de acord. Evident, trebuie adusa la zi.
5. Poti sa intocmesti o alta lucrare de licenta daca gasesti un profesor dispus sa te indrume.
6. Teoretic este posibil sa sustii licenta in alta parte...practic, mai greu. Din cate stiu, rectorul nu da aprobari in acest sens.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreptsibiu.forumgratuit.ro

cateva intrebari
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: VIATA STUDENTEASCA :: Studentie-
Mergi direct la: