IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

limba româna

In jos 
AutorMesaj
benjamin
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 45
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/07/2009

MesajSubiect: limba româna   Dum Aug 02, 2009 12:50 am

Mi s-ar părea normal să existe opțiunea pentru limba română, ca să nu imi apară sublinieri aiurea cu roșu. E greu de corectat, mai ales că bold-ul și italic-ul apar cum apar când scriu mesajul. Mă enervează să copiez în Word ca să verific ortografia. Pe forumul de rockeri pe care scriam până nu demult (administrat de un băiat de 17 ani) problema asta s-a rezolvat rapid. Nu înțeleg de ce pe forumul Facultății de Drept nu s-a făcut nimic până acum.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Zahpeter
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 225
Varsta : 30
Localizare : Brasov/Sibiu
Reputatie : 38
Data de inscriere : 24/08/2008

MesajSubiect: Re: limba româna   Dum Aug 02, 2009 6:41 am

Din cate stiu eu, spell check-ul e facut de catre browser, nu de catre forum. Oricum, o sa ma interesez în ce măsura se poate face asta și de către forum.
De sublinieri poți sa scapi foarte ușor, cu un click dreapta pe spațiul unde scrii și debifand opțiunea de verificare a ortografiei. Un spellcheck identic cu ce face Word-ul poate fi făcut prin instalarea unor addonuri în firefox, care o sa facă asta pentru tine.

limba româna
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: FORUM :: Observatii si sugestii-
Mergi direct la: