IN IUSTITIA SIGNO VINCES

Forumul de dezbatere al studentilor Facultatii de Drept Simion Barnutiu din Sibiu

PortalPortal  AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  GalerieGalerie  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Intrebare retorica!

In jos 
AutorMesaj
bodorinstefan
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 114
Varsta : 30
Localizare : Sibiu
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/10/2009

MesajSubiect: Intrebare retorica!   Vin Oct 30, 2009 8:56 am

Oare toți bloggerii si forumistii care-i critică pe alții pentru că spun lucruri tampite, cretinisme, și scriu prost sau literalmente analfabetic, au ceva interesant de spus?!

M-am gandit ca incepand de azi 30.10.2009, aceasta tema va aduce mult timp la iveala discutii controversate si reprosuri.

Cu stima si respect
Bodorin S. Stefan

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bodorin.hi5.com
rarespopa
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 158
Reputatie : 25
Data de inscriere : 12/11/2008

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   Vin Oct 30, 2009 9:55 am

Ma simt nevoit sa renunt la abordarea academica ... asa ca in mod natural se naste intrebarea:

Oare toti tampitii, cretinii, prostii si analfabetii au realmente ceva de spus sau doar se baga'n seama pentru ca se simt singuri?

Apropos, daca ai ceva de spus si ai curaj spune cu cuvintele tale fara subantelesuri, nu-l mai copia pe Mircea Badea ca avem si noi televizor acasa si stim ce contin notiunile de forumist si blogar in acceptiunea autorului. Pe cale de consecinta as putea sa-ti intorc cu varf si indesat "complimentele" dar nu vreau sa ma departez prea tare de stilul cu care i-am obisnuit pe ceilalti participanti la forum.

Contoverse nu nasc decat ideile iar tu nu ai reusit aici sa produci asa ceva. Cat despre reprosuri nu poate fi vorba ca nu suntem rude.

Am putea totusi discuta despre ceva anume sau continuam sa ne gratulam asa cum am anticipat intr-un post anterior. Uite propune o tema, exprima-ti opinia relativ la ea si sustine-o iar noi ceilalti vom da curs demersului mai ales daca renunti la jigniri. In felul asta vei putea sa verifici daca avem ceva interesant de spus. Desigur tema trebuie sa si prezinte interes. Ai sa vezi e simplu sa arunci cu vorbe greu e sa produci ceva cu adevarat interesant.

PS Topicul nu ar trebui sa se numeasca "Intrebare retorica!" ci "Intrebare postoperatorie!" Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
bodorinstefan
asistent
asistent

Numarul mesajelor : 114
Varsta : 30
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/10/2009

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   Vin Oct 30, 2009 10:27 am

salutare rare,

Imi pare nespus de rau sa te informez tu gresesti grav ( din punctul meu de vedere). Ti-ai format o impresie ca prin acest post vrau sa jignesc si ca as vrea sa ating un anumit tel sunt 2ucruri care nici nu mi-au trecut prin cap sa le fac atunci cand citeam pe google un articol despre bloggeri ( sub nici o forma Mircea Badea desi poate de acolo si es te intrebarea ). As putea urma un sfat . Sa ignor si sa ovserv in anonimitate.
Ma bucura faptul ca cineva imi citeste porcariile, ma bucura foarte tare cand cineva imi ia spusele ori peste picior ori le interpreteaza in modul propriu si cel mai mult ma bucura cand cineva ori rade de mine ori ma critica . Stii dece? (asta " Cu Cuvintele mele"). Simplu ... invat.

Ma bucur ca mi-ai dat un sfat, sa postez o tema si sa o sustin. uite am sa si fac, dar nu aici.

Uite ca sa nu se simta nimeni jignit facem urmatoare schimbare: excludem persoanele inscrise pe acest forum
din intrebarea initiala.

mai astept raspunsuri
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bodorin.hi5.com
rarespopa
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   Vin Oct 30, 2009 10:44 am

Si daca persoanele care se simt vizate refuza sa-ti asculte sfatul si sa se excluda din subiectul topicului ce te faci? Dezbaterea aici pe forum fiind una publica si libera nu poti sa-i constrangi, iar apoi ce rost ar mai avea subiectul daca ii vizeaza pe altii.

Sincer eu cred ca esti las intorcand-o ca la ploiesti si chiar un pic prefacut. Raman deci la opinia pe care am exprimat-o anterior.
Sus In jos
rarespopa
asistent
asistent

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   Vin Oct 30, 2009 10:54 am

Oricum daca noi membrii acestui forum nu am fi fost vizati nu ar fi avut nici un rost sa afirmi ca "aceasta tema va aduce mult timp la iveala discutii controversate si reprosuri". Astfel pentru ca ai anticipat reactia noastra erai constient ca jignesti ceea ce demostreaza si un pic de premeditare. Asta e de natura sa intareasca ceea ce am afirmat anterior.
Sus In jos
17.MaY
preparator
preparator

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 28
Reputatie : 8
Data de inscriere : 02/12/2009

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   Mier Dec 02, 2009 2:37 pm

ma scuzati ca va intrerup convorbirea ... dar vreau sa spun un singur lucru ...... Mda ... este plin de persoane aici pe forum care vor doar sa jigneasca si sa faca bataie de joc !!!.........iar pentru domnu' Rares ... observ k te-ai atacat putin stimabile ! ........................
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebare retorica!   

Sus In jos

Intrebare retorica!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN IUSTITIA SIGNO VINCES :: FIGHT CLUB :: Controverse spirituale-
Mergi direct la: